Store navne til graverkonference

I næste måned er der graverkonference i København. Mød blandt andre de britiske journalister, der afslørede bilagsskandalen i parlamentet.

I næste måned er der graverkonference i København. Mød blandt andre de britiske journalister, der afslørede bilagsskandalen i parlamentet.

Hvis du gerne vil forbedre dine graverevner, er chancen der i næste måned, hvor Foreningen for Undersøgende Journalistik, Nordisk Journalist Center og UPDATE inviterer til den store graverkonference.

Ved konferencen kan du høre oplæg fra blandt andre de to britiske journalister, der afslørede britiske parlamentarikeres magtmisbrug i bilagsskandalen.

Danske Mads Brügger kigger også forbi og fortæller om sit undersøgende arbejde i EU, da han sidste år lavede Quatraro-Mysteriet med Mikael Bertelsen.

Der vil også være en hel dag med CAR-journalistik, hvor computerens regnekraft spiller en central rolle.

Tilmeldingen foregår her, og der er rabat til medarbejdere fra virksomheder, der yder fuldt bidrag til Pressens Uddannelsesfond

0 Kommentarer