VIDEO: Mange journalister vælger at skifte til kommunikationsbranchen - blandt andet på grund af de dårlige tider.
VIDEO: Mange journalister vælger at skifte til kommunikationsbranchen – blandt andet på grund af de dårlige tider. Det betyder tab af journalistisk frihed og integritet, men samtidig også sikre forhold og spændende udfordringer. Det fortæller de tre kommunikationsfolk, journalisten.dk har besøgt.
Mød Jens Gaardbo, Gitte Valentin og Casper Dall.
1 Kommentar
Du skal være logget ind med dit DJ-login for at kunne kommentere på artiklen.
Når den rævesnu Gårdbo så åbent siger, at han ikke er blevet forgyldt, tror jeg at det er jysk underdrivelse. Han burde dokumentere sit regnskab, for jeg mener at have hørt han i dag har over 100.000 kroner om måneden takket være sin TV-karriere.
Det kunne han næppe opnå ved at sidde og sweetalke med hr. Clinton i TV2!
Jeg så hans lønseddel, da han kørte en strategi-kampagne for min tidligere arbejdsplads VIA University College, så...Gardbo, frem med tallene!